Albina Kashkarova, realitní makléřka pro Prosek a okolí

Dnes jsem zase u přespolních, ale poskytují své služby i obyvatelům Proseku, proto jsem toto pozvání přijala.

 

Bydlíte na Proseku?

Bydlím za Prahou, u Brandýsa nad Labem. Ale mezi našimi klienty jsou rodiny především z Proseku, Střížkova a širokého okolí.

Jaké služby nabízíte?

Jsme soukromé jesličky pro děti od půl roku do tří let. Nejsme dotováni státem ani žádnou jinou institucí, ale samozřejmě jsme hlídáni hygienou, hasiči apod.

Jak jste k tomuto povolání přišla?

K dětem mě to táhlo vždy, po škole jsem zvažovala práci porodní asistentky, ale rodiče mě přemluvili ke standardní cestě. Takže mám inženýrské vzdělání. Nějakou dobu jsem pracovala v marketingu, realitách. Potíže nastaly, když jsem se ucházela o práci po narození dítěte. Chodila jsem na pohovory, ale o maminku s dvouletým dítětem nikdo nestál. Zamyslela jsem se nad vlastním podnikáním.

Tou dobou jsem občas pomáhala svému příteli, který měl jesličky na Vinohradech a stále je provozuje. A tak se zrodil nápad otevřít další pobočku, kde bych byla vlastním pánem, tedy paní. Koupila jsem tyto prostory, předělali jsme je podle toho, co děti potřebují, a už dva roky tu jesličky provozujeme.

Baví Vás to, co děláte?

Moc 🙂 Děti jsou roztomilé, bezprostřední a své, dávají vám sílu a dobíjejí vás energií. Na rozdíl od mých předchozích zaměstnání toto nestresuje, nemám žádné termíny, které musím stihnout, apod. Máme tu klid a pohodu.

Co Vás odlišuje od konkurence? Proč by si měli lidé vybrat Vaše jesličky?

Máme malý kolektiv, jsme tady jenom já, dvě chůvy a 10–12 dětí. Jedna chůva, Dominika, je zdravotní sestřička, další chůva, Hana, má šestiletou praxi v jeslích a mateřské škole. Snažíme se tady vytvořit rodinnou, domácí atmosféru.

Ke každému dítěti přistupujeme individuálně. Učíme děti základní věci a rozvíjíme je. Na každé dopoledne máme přichystaný nějaký program, může to být učení hrou, nějaké básničky, říkadla, prvky dětské jógy atd., přizpůsobené věku a možnostem dětí. Organizujeme vánoční besídky, karneval o masopustu, máme představení loutkového divadla. Ale někdy si děti mají náladu jenom hrát, tak jim vyhovíme.

Jsme multikulturní, máme děti nejen z Česka, ale také ze Slovenska, z Ukrajiny, Ruska, Jižní Korey apod. Mluvíme anglicky. Ale především to děláme selským rozumem a srdcem.

Co rodiče? Nebojí se nechávat u Vás tak malé děti?

Máte pravdu, rodiče jsou často mnohem nervóznější než samotné děti. Máme to nastaveno tak, že první dvě dopoledne u nás stráví dítě s rodičem. Dítě si na nás v přítomnosti rodiče zvyká a rodič vidí, jak to u nás celé funguje. Pak jsme s rodiči stále v kontaktu, posíláme jim na WhatsApp nebo jinam fotografie a videa s jejich dítětem, aby byli v klidu, nebo jim voláme.

Jak je to náročné pro rodinu z finančního hlediska?

Záleží na tom, jestli se bude jednat o dopolední, odpolední, nebo celodenní docházku. I při celodenní docházce, pět dní v týdnu, včetně jídla, částka nikdy nepřesahuje 12 500 Kč za měsíc.

Děkuji Vám za příjemný rozhovor.

 

Další informace a kontakty najdete na stránkách www.1materskecentrum.cz. Už se na Vás těší :).

Paní Kashkarova je velmi profesionální, spolehlivá, vstřícná. Jejích služeb jsme využili již podruhé a byli jsme maximálně spokojeni.

 

Hana Gemrichová