Albina Kashkarova, realitní makléřka pro Prosek a okolí

Máte zájem o dlouhodobý a bezstarostný pronájem své nemovitosti? Mám pro vás tři videa, ve kterých povím jak na to. Dnešní video se týká přípravy bytu.

Text videa: 

Máte zájem o dlouhodobý a bezstarostný pronájem své nemovitosti? Mám pro vás tři videa, ve kterých povím jak na to. Dnešní video se týká přípravy bytu.

Začneme. Rada první: nezařizujte byt žádným nábytkem, a pokud už v bytě nějaký starší nábytek máte, odstěhujte ho. Nájemci nechtějí spát na cizích matracích a zpravidla mají vlastní postel nebo pohovku, případně si je pořídí v Ikeji. Navíc po jednom dvou střídáních nájemců Vámi koupený nábytek už nebude vypadat tak hezky a stejně ho budete muset vyměnit. Takže s tím budete mít jenom další starosti a náklady. A nemovitost vám musí peníze přinášet, ne je z vás tahat.

Jediné, co v bytě být musí, je kuchyňská linka včetně vestavěných spotřebičů: varné desky, trouby, digestoře, v ideálním případě myčky nádobí. Pokud jste se rozhodli pro solitérní ledničku, zatím ji nepořizujte, možná nájemce bude mít svoji.

Rada druhá: v žádném případě nekupujte do bytu pračku. Problémy s ní začínají hned, jak skončí její záruční doba, to je po dvou letech. A pokud budete mít v pronájmu rodinu s malým dítětem, pravděpodobnost, že vám pračka odejde, raketově vzrůstá. Opravy nad 1 000 korun hradí dle zákona pronajímatel. Máte to zapotřebí?

Rada třetí: zdi vymalujte nabílo, na podlahy dejte kvalitnější krytinu například v odstínech dubu, buď plovoucí podlahu, nebo lino, ale v žádném případě ne koberce! Kuchyňská linka by měla být také buď bílá, nebo v příjemných přírodních odstínech. Úkolem není oslnit potenciálního nájemce svým designérským vkusem, ale zaujmout co nejvíce zájemců, abyste pak měli z koho vybrat toho pravého, bezproblémového a platícího.

V dalším videu si povíme, jak správně stanovit výši nájemného.

Vaše Albina Kashkarova, realitní makléřka RE/MAX Alfa pro Prosek a okolí.

 

 

„Mimořádná vstřícnost, kreativita, informovanost, znalost nových vyhlášek či změn v oboru, rozsáhlý rádius znalostí s obory korespondujícími, zájem o spokojenost klienta, jemná, noblesní profesionalita.“

 

J + J Duškovi

Zavolejte mi ještě dnes!

Chcete prodat nebo pronajmout svůj byt? Zajímá vás momentální cena vašeho bytu?