Albina Kashkarova, realitní makléřka pro Prosek a okolí

Zaujala vás nějaká nemovitost? Chystáte se na její prohlídku? Přečtěte si tyto rady, určitě se vám budou hodit.

1. Přijďte na prohlídku nemovitosti s předstihem, abyste měli čas prozkoumat okolí, pokud ho neznáte.

2. Vezměte s sebou někoho, jehož názoru důvěřujete – příbuzného, kamaráda. Nejenže vám řekne, co si o nemovitosti myslí, ale možná vás upozorní na nějakou vadu, které jste si nevšimli, nebo ho napadne nějaká dobrá otázka, na kterou jste zapomněli.

3. Ještě před prohlídkou si připravte seznam otázek a mějte ho s sebou. Až dostanete odpověď, můžete si ji hned do svého seznamu poznamenat. Ptejte se na cokoli, co se nemovitosti týká: zařízení, náklady, fond oprav, stav bytu, domu, které rekonstrukce již proběhly, které se teprve plánují, sousedé, okolí, proč se stěhují apod. Poznamenejte si i svůj první dojem, kterým na vás nemovitost zapůsobila. Může se to hodit, až budete porovnávat několik nemovitostí.

4. Pokud na prohlídce nedostanete prezentaci nemovitosti (fotografie, popis, půdorys atd.), zeptejte se, jestli můžete nemovitost nafotit. Na paměť není spoleh, fotografie vám pak pomůžou při rozhodování.

5. Zeptejte se na nábytek a spotřebiče, co vám majitelé nechají a co si vezmou s sebou. V případě, že se budete stěhovat do nemovitosti se svým nábytkem, popřemýšlejte, jestli se tam vejde.

6. Pokud je to možné, navštivte nemovitost několikrát, například ráno a večer, v pracovní den a o víkendu. Můžete být nemile překvapeni, jak se váš dojem může změnit, například kvůli silnějšímu hluku z ulice…

7. Ideální je navštívit nemovitost za denního světla – slunce vám posvítí na všechny vady interiéru, které nejsou za umělého osvětlení vidět.

8. Všimněte si, jak jsou udržované společné prostory – chodba, výtah atd.

9. Nezapomeňte se zeptat, jaké jsou v okolí možnosti parkování, pokud tuto lokalitu neznáte. Zjistěte dopravní dostupnost apod.

10. Zeptejte se realitního makléře, jestli má s majitelem podepsanou smlouvu o zprostředkování realitních služeb. Protože v případě, že ji nemá, majitel od prodeje nemovitosti může kdykoli odstoupit, a to pro vás bude znamenat nejen ztracený čas, ale mnohdy i peníze, pokud byste například vyřizovali hypotéku nebo platili právníka…

Rada na závěr

Chcete-li koupit nemovitost, obraťte se raději na realitního makléře, který vám zajistí dobrý a bezpečný nákup a zbaví vás většiny starostí. Pokud stále váháte, tady máte krátký výčet výhod spolupráce s dobrým realitním makléřem:

  • Ušetří vám spoustu času při vyhledávání nemovitosti, která splňuje vaše požadavky, a může pro vás najít nemovitost, která ještě na trhu ani není.
  • Prověří, zda vámi vybraná nemovitost nemá právní vady.
  • V případě potřeby zajistí posouzení technického stavu nemovitosti.
  • Může pro vás vyjednat lepší podmínky nákupu, například slevu.
  • Pomůže vám s vyřízením nejvýhodnější hypotéky.
  • Dohlídne na celý proces převodu nemovitosti, včetně právních konzultací, předání klíčů a převodu médií apod.

Pokud vás tato služba zaujala, můžete se objednat na bezplatnou konzultaci.

Rád bych ocenil přístup a práci paní Kashkarové při sjednávání obchodu, kde mě zastupovala jako kupujícího. Za hlavní pozitivum bych označil její ochotu spolupracovat se mnou na všem, co jsem potřeboval, a tím pádem odvést kvalitní práci. Samozřejmostí bylo příjemné jednání, rychlost i velká snaha o dosažení pro mě co nejvýhodnějších podmínek. Já osobně také pracuji v obchodu (v jiném oboru než reality), a proto dokážu poznat a nesmírně ocenit kvalitní makléřku, kterou paní Kashkarova bezpochyby je. Paní Kashkarovou bych bez váhání doporučil komukoliv.

 

Petr Křiváček