Albina Kashkarova, realitní makléřka pro Prosek a okolí

Na můj e-mail přišla žádost o odhad ceny bytu na Proseku. Zavolala jsem na uvedené číslo a domluvili jsme si s majitelem schůzku.

Pán byl Čech, ale už delší dobu žijící v USA. RE/MAX velmi dobře znal, a proto se rozhodl obrátit se na mě. Potřeboval poradit, co s bytem po mamince. Prodat, jak je, nebo nejdříve zrekonstruovat? A zda nezvážit i variantu dlouhodobého pronájmu. Probrali jsme spolu všechny možnosti, a nakonec se pán rozhodl pro prodej.

Dělat rekonstrukci nemovitosti před prodejem se za žádnou cenu nevyplatí. I když máte vlastní stavební firmu, netrefíte se všem do vkusu a může se stát, že na prohlídkách zájemci řeknou, že to stejně budou předělávat podle sebe a budou s tím mít další náklady.

Většina kupujících si ráda poradí se změnou dispozice, výběrem obkladů, podlah apod. sama. Co ocení, je, že jim byt k rekonstrukci kompletně připravíte, tj. demontujete starou ošklivou kuchyňskou linku, vestavěnou skříň na chodbě z konce 60. let apod.

I v tomto případě jsme byt kompletně vyčistili a jednoduše ho vymalovali. K profesionálním fotografiím a aktuálnímu půdorysu jsem ještě přidala návrh na rekonstrukci tohoto bytu.  

Dále jsem pokračovala podle svého marketingového plánu: tisk a roznos letáků, plachta, inzerce na sociálních sítích a na nejnavštěvovanějších realitních serverech, pojízdná reklama, reklama v místním časopise atd.

Za měsíc a 10 dnů jsme podepsali rezervační smlouvu a za další měsíc kupní. Kupující platila z vlastních zdrojů, ale prodávající měl na bytě zástavní právo, které bylo zapotřebí v katastru nemovitostí vymazat. Za součinnosti obou stran se nám vše podařilo provést rychle, bez komplikací a k maximální spokojenosti všech zúčastněných.

 

„Byli jsme s prací paní Kashkarové maximálně spokojení. Vše proběhlo, jak má, od podepsání smlouvy do předání bytu. Paní Kashkarová má perfektní znalost profese, je pečlivá a vstřícná. O nic jsme se nemuseli starat, dokonce nám pomohla s odpojením plynu a přihlášením k jinému poskytovateli elektřiny. Vřele doporučuji všem klientům, kteří vyhledávají makléře s osobním přístupem a profesionálním servisem.“

 

Ievgeniia Poliakh

Zavolejte mi ještě dnes!

Chcete prodat nebo pronajmout svůj byt? Zajímá vás momentální cena vašeho bytu?