Albina Kashkarova, realitní makléřka pro Prosek a okolí

V článku “Výhradní smlouva s RK: ano, či ne?” jsme se zabývali otázkou, zda se pro prodej vašeho bytu obrátit na více realitních kanceláří, nebo vybrat jenom jednu. Když čtete tento článek, pravděpodobně jste si vybrali druhou variantu, a to výhradní neboli exkluzivní spolupráci s jedním realitním makléřem. Teď ale je zapotřebí dát si pozor na to, komu prodej svého bytu svěříte. Jsou určitá kritéria, která vám to pomohou posoudit.

 

Než se k tomu dostaneme, chci Vás upozornit na nejčastější chybu, které se prodávající při výběru realitního makléře dopouštějí: vybírají totiž makléře, který jim nabídne za jejich nemovitost nejvyšší cenu a za svoje služby požaduje nejnižší provizi. Tímto způsobem ale zaručeně vyberou nejméně profesionálního realitního makléře.

 

Dobrý realitní makléř se majitelům nepodbízí. Chcete-li svůj byt na Proseku prodat výhodně a rychle, doporučuji vybrat realitního makléře podle následujících kritérií:

 

Má nejlepší marketingový plán

Používá nejméně 20 různých nástrojů k propagaci nemovitosti (jak inzerce na internetu, tak lokální marketing – letáky apod.). Je ochoten se k tomu písemně zavázat. Umí vytvořit frontu z potenciálních zájemců. Jinými slovy, dokáže odpovědět na dotaz, jak pro vás najde kupujícího, který vám zaplatí nejlepší cenu za vaši nemovitost.

 

Specializuje se na tuto lokalitu

Dobře svou lokalitu zná. Ví, jaké srovnatelné nemovitosti se aktuálně v okolí nabízejí. Má databázi potenciálních kupujících, kteří v této lokalitě hledají podobné nemovitosti.

 

Zájmy prodávajícího jsou pro něj na prvním místě

Je ochoten se podělit o svou provizi s makléřem, který přivede kupujícího s nejlepší nabídkou ceny vašeho bytu.

 

Pracuje pod renomovanou a důvěryhodnou značkou

Jeho realitní kancelář mu pomáhá prodat nemovitost za nejlepší možnou cenu.

 

Ovládá způsob prodeje, které zaručí rychlý prodej bytu za nejlepší cenu na trhu.

 

Právě na základě těchto kritérií byste měli vybrat realitního makléře pro prodej svého bytu na Proseku.

 

Nikdy neuzavírejte exkluzivní smlouvu na dobu delší než 3 měsíce. Ideální je uzavřít ji na jeden měsíc, během kterého uvidíte, zda vámi vybraný realitní makléř dodržel všechno, co slíbil. Budete-li s jeho prací spokojeni, smlouvu prodloužíte, nebude-li vám jeho práce vyhovovat, smlouvu ukončíte.

 

Než se rozhodnete, kterému realitnímu makléři na Proseku svěřit prodej své nemovitosti, pozvěte na schůzku i mě. Spolu probereme vaši situaci a najdeme pro vás to nejlepší řešení.

Paní Kashkarova je velmi profesionální, spolehlivá, vstřícná. Jejích služeb jsme využili již podruhé a byli jsme maximálně spokojeni.

 

Hana Gemrichová