Albina Kashkarova, realitní makléřka pro Prosek a okolí

Jakou cenu má váš byt?

Albina Kashkarova

Tel:  +420 774 849 270
E-mail: albina.kashkarova@re-max.cz

 

 

Ať už potřebujete vědět, kolik stojí byt na Proseku, z důvodu jeho možného prodeje, nebo naopak nákupu, pro dědické řízení nebo jen tak ze zvědavosti, je důležité vědět, kde můžete získat důvěryhodný odhad ceny bytu. Jde totiž o to, že na internetu najdete nespočet takových nabídek (mnohé z nich jsou dokonce zdarma), ale otázka zní, jestli se na údaje, které vám poskytnou, dá opravdu spolehnout. 

Z profesionální zvědavosti jsem na několika internetových stránkách vyplnila formulář, abych zjistila, na kolik ocení můj vlastní byt. Ani jeden odhad, i tam, kde slibovali, že jeho připraví na základě realizovaných cen, nevyšel na reálnou tržní hodnotu: buď byl hodně nízký, což by v případě prodeje pro mě jako prodávající znamenalo přijít o cca 200 000 Kč, nebo naopak příliš vysoký, pak bych prodávala měsíce bez kýženého výsledku, a kdo ví, za kolik bych nakonec musela svůj byt prodat, jen abych to konečně měla za sebou. 

Kde tedy můžete zjistit reálnou tržní cenu svého bytu na Proseku?

U specialisty – realitního makléře, který se na Prosek specializuje.

Je možné, aby pro vás udělal kvalitní odhad ceny bytu, aniž by ho osobně navštívil, pouze na základě údajů, které mu sdělíte telefonicky nebo e-mailem? V žádném případě. Chcete-li odhad, na který se můžete spolehnout, měli byste mu návštěvu vaší nemovitosti umožnit. Existuje totiž spousta faktorů, které cenu konkrétního bytu ovlivňují. Mezi ně například patří:

stav bytu: ať stav vašeho bytu posoudí realitní makléř, není zaujatý, a proto váš byt ocení objektivně,

stav domu: vy už jste na mnohé věci ve svém domě zvyklí, ale člověk zvenčí je může vnímat úplně jinak a ne vždy pozitivně,

půdorys bytu: změnili jste například v rámci rekonstrukce půdorys bytu – jinak uspořádali koupelnové jádro, spojili ho s WC, zbourali nějakou příčku apod., prostě jste to udělali podle svých představ. Může se ale stát, že tato dispozice nebude vyhovovat potenciálním zájemcům o váš byt. Vy si myslíte, že provedená rekonstrukce na ceně vašemu bytu přidá, ale opak může být pravdou: přijdou zájemci a řeknou, že to všechno musejí předělat, a proto vám nabídnou naopak méně kvůli předpokládaným nákladům na rekonstrukci,

adresa bytu: byty v některých ulicích na Proseku jsou ceněné více než ostatní. Zásadní roli hraje vzdálenost od metra, hustota silničního provozu v ulici, možnost parkování atd.

K dalším faktorům ovlivňujícím cenu bytu patří výhled z oken, lodžie nebo balkónu, terasy, výskyt hluku z ulice, pachů a hluků od sousedů, výtah v domě.

Nesmím opomenout ani pocity, které ten či onen byt vyvolává, až do něj vstoupíte. Třebaže na žádné takové „nesmysly“ nevěříte, o koupi nemovitostí rozhodují právě ony. Je vědecky prokázáno, že až pak si člověk nákup odůvodní.

Osobní prohlídka bytu realitním makléřem je zkrátka podmínkou pro vypracování kvalitního a spolehlivého odhadu ceny bytu.

A co víc, takto zpracovaný odhad můžete získat úplně zdarma a k ničemu vás nezavazuje, alespoň v případě, že se v této věci obrátíte na mě.

Chcete vědět, za kolik svůj byt můžete prodat?

Zavolejte mi ještě dnes!

Přes paní Kashkarovou jsme prodávali byt 3+1. Chtěla bych touto cestou poděkovat za péči, kterou nám pí Kashkarova věnovala, a vyjádřit plnou spokojenost s provedenou prací, já jsem nadšena její profesionálním přístupem a precizností. Její zásluhou je to, že celý „prodejní proces“ proběhl pro nás jako po másle, všechno, co bylo slíbeno splnila, průběžně nás informovala o jednotlivých řízeních, takže jsme mohli klidně spát a nestresovat se. S takovou ochotou a vstřícností jsem se již dlouho nesetkala, jsem velice vděčna paní Kashkarové za pomoc, a určitě pokud by někdo potřeboval službu realitního makléře, doporučila bych mu tuto velmi milou, chytrou, podnikavou makléřku.

 

Olga Derman