Albina Kashkarkova, realitní makléřka

KOLIK STOJÍ VÁŠ BYT NA PROSEKU?

Získejte tržní cenu vaší nemovitosti zdarma a bez závazků.

Tržní odhad ceny bytu na Proseku

Ať už potřebujete vědět, kolik stojí byt na Proseku, z důvodu jeho možného prodeje, nebo naopak nákupu, pro dědické řízení nebo jen tak ze zvědavosti, je důležité vědět, kde můžete získat důvěryhodný odhad ceny bytu. Jde totiž o to, že na internetu najdete nespočet takových nabídek (mnohé z nich jsou dokonce zdarma), ale otázka zní, jestli se na údaje, které vám poskytnou, dá opravdu spolehnout.

Z profesionální zvědavosti jsem na několika internetových stránkách vyplnila formulář, abych zjistila, na kolik ocení můj vlastní byt. Ani jeden odhad, i tam, kde slibovali, že jeho připraví na základě realizovaných cen, nevyšel na reálnou tržní hodnotu: buď byl hodně nízký, což by v případě prodeje pro mě jako prodávající znamenalo přijít o cca 200 000 Kč, nebo naopak příliš vysoký, pak bych prodávala měsíce bez kýženého výsledku, a kdo ví, za kolik bych nakonec musela svůj byt prodat, jen abych to konečně měla za sebou.

Kde tedy můžete zjistit reálnou tržní cenu svého bytu na Proseku? U specialisty – realitního makléře, který se na Prosek specializuje.

Je možné, aby pro vás udělal kvalitní odhad ceny bytu, aniž by ho osobně navštívil, pouze na základě údajů, které mu sdělíte telefonicky nebo e-mailem? V žádném případě. Chcete-li odhad, na který se můžete spolehnout, měli byste mu návštěvu vaší nemovitosti umožnit. Existuje totiž spousta faktorů, které cenu konkrétního bytu ovlivňují. Mezi ně například patří:

stav bytu: ať stav vašeho bytu posoudí realitní makléř, není zaujatý, a proto váš byt ocení objektivně,
stav domu: vy už jste na mnohé věci ve svém domě zvyklí, ale člověk zvenčí je může vnímat úplně jinak a ne vždy pozitivně,
půdorys bytu: změnili jste například v rámci rekonstrukce půdorys bytu – jinak uspořádali koupelnové jádro, spojili ho s WC, zbourali nějakou příčku apod., prostě jste to udělali podle svých představ. Může se ale stát, že tato dispozice nebude vyhovovat potenciálním zájemcům o váš byt. Vy si myslíte, že provedená rekonstrukce na ceně vašemu bytu přidá, ale opak může být pravdou: přijdou zájemci a řeknou, že to všechno musejí předělat, a proto vám nabídnou naopak méně kvůli předpokládaným nákladům na rekonstrukci,
adresa bytu: byty v některých ulicích na Proseku jsou ceněné více než ostatní. Zásadní roli hraje vzdálenost od metra, hustota silničního provozu v ulici, možnost parkování atd.

K dalším faktorům ovlivňujícím cenu bytu patří výhled z oken, lodžie nebo balkónu, terasy, výskyt hluku z ulice, pachů a hluků od sousedů, výtah v domě.

Nesmím opomenout ani pocity, které ten či onen byt vyvolává, až do něj vstoupíte. Třebaže na žádné takové „nesmysly“ nevěříte, o koupi nemovitostí rozhodují právě ony. Je vědecky prokázáno, že až pak si člověk nákup odůvodní.

Osobní prohlídka bytu realitním makléřem je zkrátka podmínkou pro vypracování kvalitního a spolehlivého odhadu ceny bytu.

A co víc, takto zpracovaný odhad můžete získat úplně zdarma a k ničemu vás nezavazuje, alespoň v případě, že se v této věci obrátíte na mě

 

Chcete vědět, kolik stojí váš byt na Proseku? Vyplňte tento jednoduchý formulář.

 

Získejte tržní odhad ceny vašeho bytu od specialisty zdarma a bez dalších závazků:

profile-pic

Paní Kashkarova je velmi profesionální, spolehlivá, vstřícná. Jejích služeb jsme využili již podruhé a byli jsme maximálně spokojeni.

Hana Gemrichová
profile-pic

Paní Albina Kashkarova byla velice milá, vstřícná a ochotná. Bylo evidentní, že své práci rozumí a má přehled.

Karolína Rožánková
profile-pic

… ještě jednou vám moc děkuji za dosavadní spolupráci. Změnila jste mé smýšlení o realitních makléřích.

Martina Melounová
profile-pic

Výborný servis od prvního kontaktu až do předání nemovitosti a pomoc s přepisy služeb, adres atd.

Pavel Hozák
profile-pic

Mimořádná vstřícnost, kreativita, trpělivost, znalost nových vyhlášek či změn v oboru, rozsáhlý rádius znalostí s obory korespondujícími, zájem o spokojenost klienta, jemná, noblesní profesionalita.

Jaroslava Dušková
profile-pic

Chtěla bych poděkovat Albině Kashkarové za spolupráci. Pracuji s ní již potřetí a vždy jsem spokojená, její profesionalizmus, pečlivost a dobrá nálada pomáhají k dohodě i s nejnáročnějšími klienty. Přeji Albině Kashkarové hodně úspěchů a blahobytu.

Veronika Denisová