Albina Kashkarova, realitní makléřka pro Prosek a okolí

Bydlení na Proseku

Na Proseku bydlím od roku 2007 a nevyměnila bych tuto lokalitu za žádnou jinou.

Prosek je místo, kde se minulost pojí se současností: kostel z 11. století, vily, řadové domky, panelové domy, novostavby.

Prosek je místo, kde je tolik vzrostlých stromů, že se vám zdá, že bydlíte v parku. A kdyby vám to nestačilo, máme i ten park, dokonce s fontánou a jezírky, kde místní s oblibou běhají, jezdí na bruslích, koloběžkách, cvičí, posedávají na lavičkách, procházejí se, povalují se na trávníku.

Prosek je místo, kde je skvělá doprava: metro, autobusy. Odsud se bez problému a rychle dostanete do centra města nebo kamkoli budete chtít.

Prosek je místo, kde mají rádi pejsky, je zde pro ně vybudované speciální hřiště a všude jsou pytlíky, takže na chodnících je poměrně čisto.

Prosek je místo, kde myslí na děti a jejich rodiče, máme tu jesle, školky, školy, gymnázia, spoustu různých kroužků, základní uměleckou školu, dopravní hřiště.

Prosek je místo, kde na každém rohu jsou nějaká venkovní sportoviště, můžete si tu zahrát fotbal, basketbal, stolní tenis, zacvičit na strojích…

Prosek je místo, kde nechybí ani poliklinika, i když většina dobrých lékařů už nové pacienty nepřijímá.

Prosek je místo, kde auto vlastní pomalu každá rodina, a proto je tu občas problém s parkováním, ale místní jsou vynalézaví, a tak si vymysleli vlastní systém parkování – proseckou strkačku.

Prosek je místo, kde nezapomínají na důchodce, mají pro ně zájmové kroužky a navíc Akademii umění a kultury pro seniory.

Prosek je místo, kde v parku pravidelně pořádají kulturní akce: koncerty, promítání filmů.

Prosek je místo, kde každý rok probíhá Svatováclavská pouť s atrakcemi pro děti, koncerty a vystoupeními pro dospělé, s ochutnávkou burčáku a dalších ne úplně zdravých specialit.

Prosek je místo, kde můžete pozorovat nádherné východy a západy slunce a majitelé bytů v horních patrech se můžou kochat i výhledem na Prahu, protože Prosek je na kopci, a díky tomu tu nehrozí žádné záplavy.

Prosek je místo, kde přímo mezi paneláky skáčou zajíci a veverky vesele šplhají po stromech a lodžiích.

Prosek je místo, kde se v parku každý rok objevuje kachna s malými kachňátky a je to roztomilá podívaná pro velké a malé.

Prosek je místo, kde na nákup nemusíte nikam daleko, všechny obchody jsou na dosah.

Prosek je místo, kde se hezky a pohodlně bydlí, a jen stěží byste našli lepší sídliště.

Prosek je místo, kde bydlím a které mám ráda, a proto byty prodávám právě zde.

 

Žijeme na Proseku

Užitečné informace pro nové i stávající obyvatele Proseku

CHCETE KOUPIT BYT NA PROSEKU?