Albina Kashkarova, realitní makléřka pro Prosek a okolí

Konečně jste narazili na byt na Proseku, který se vám moc líbí a který mermomocí chcete koupit. Teď dávejte pozor: pokud se nám něco zalíbí, často jednáme velmi emotivně a neuváženě a pak svého rozhodnutí kolikrát litujeme. Aby se vám nic takového nestalo, připravila jsem pro vás seznam nejdůležitějších věcí, které byste si měli při koupi bytu ohlídat, ještě než podepíšete rezervační smlouvu.

 

Cena bytu

Odpovídá cena, kterou vyžaduje majitel, aktuální situaci na trhu? Nezaplatíte za tento byt zbytečně moc? Nedala by se vyjednat nějaká sleva?

 

List vlastnictví

Ukázal vám majitel nebo realitní makléř aktuální list vlastnictví? Nezamlčel vám nějaké právní vady, které jsou s vlastnictvím tohoto bytu spojené?

 

Rekonstrukce bytu

Zkontrolovali jste, zda současný stav bytu odpovídá informaci v prohlášení vlastníka?

 

Lustrace prodávajícího

Není náhodou s prodávajícím zahájeno insolvenční řízení, neschyluje se k tomu?

 

Nabývací titul

Zkontrolovali jste, jak prodávající nabyl vlastnictví tohoto bytu? Zvlášť byste si měli dávat pozor u bytů v družstevním vlastnictví: je možné, že člověk, který vám byt nabízí, už členem družstva není.

 

Aktuální výše poplatků

Jaká je aktuální výše poplatků? Plánuje se jejich navýšení v nejbližší době? Kdo vám tyto informace může potvrdit?

 

Sousedé

Byt může být velice krásný, ale kvůli problémům se sousedy si nebudete moct bydlení v něm pořádně užívat. Pokud problémy jsou, majitel vám to asi neřekne. Jak tuto informaci můžete zjistit?

 

Kupní smlouva/smlouva o převodu podílu v družstvu

Kdo napíše smlouvy tak, abyste se vyvarovali případných komplikací a prodlení spojených s opravou chybně připravených dokumentů?

 

Úschova peněz

Víte, který typ úschovy byste si měli vybrat? Proč v žádném případě nedávat peníze do úschovy realitní kanceláři?

 

Nespoléhejte na to, že všechny tyto informace vám poskytne prodávající nebo realitní makléř, který ho zastupuje. Měli byste si vybrat svého realitního makléře, který bude hájit vaše zájmy.

 

Pokud kupujete byt na Proseku a chcete mít jistotu bezpečné a výhodné koupě, můžete využít mých služeb. Tady jsou reference od lidí, kterým jsem již pomohla:

 

„Rádi bychom poděkovali makléřce Albině Kashkarové za vysokou profesionalitu a pozoruhodnou vytrvalost při hájení zájmů klienta. Při koupi bytu od developera jsme čelili mnoha problémům. Při řešení každého problému byla naším spolehlivým pomocníkem a ochráncem paní Kashkarova. Její energie, profesionalita a jedinečná laskavost nám pomohly překonat všechny obtíže. Každému, kdo hledá vysoce profesionálního a odpovědného makléře, z celého srdce doporučuji paní Kashkarovou.“ Denisovovi-Bogatyrevovi 

„Pro mě i mou přítelkyni byla jednání s paní Kashkarovou naší první zkušeností v tomto oboru a byli jsme oba mile překvapeni, že i realitní makléř dokáže mít férový a lidský přístup. Do této chvíle jsem měl představu velice odlišnou… Je vidět, že paní Kashkarovou práce baví, dělá ji ráda a s nadšením, a to z ní dělá člověka na svém místě.“ Jiří Špaček

„Byli jsme s prací paní Kashkarové maximálně spokojeni. Vše proběhlo, jak má, od podepsání smlouvy po předání bytu. Paní Kashkarova má perfektní znalost profese, je pečlivá a vstřícná. O nic jsme se nemuseli starat, dokonce nám pomohla s odpojením plynu a přihlášením k jinému poskytovateli elektřiny. Vřele doporučuji všem klientům, kteří hledají makléře s osobním přístupem a profesionálním servisem.“ Ievgeniia Poliakh

Rád bych ocenil přístup a práci paní Kashkarové při sjednávání obchodu, kde mě zastupovala jako kupujícího. Za hlavní pozitivum bych označil její ochotu spolupracovat se mnou na všem, co jsem potřeboval, a tím pádem odvést kvalitní práci. Samozřejmostí bylo příjemné jednání, rychlost i velká snaha o dosažení pro mě co nejvýhodnějších podmínek. Já osobně také pracuji v obchodu (v jiném oboru než reality), a proto dokážu poznat a nesmírně ocenit kvalitní makléřku, kterou paní Kashkarova bezpochyby je. Paní Kashkarovou bych bez váhání doporučil komukoliv.

 

Petr Křiváček