Albina Kashkarova, realitní makléřka pro Prosek a okolí

Financování

Než vůbec začnete byt hledat a domlouvat se na prohlídkách, měli byste vědět, jak nákup bytu budete financovat:

1. z vlastních prostředků,

2. hypotečním úvěrem se zástavou jiné nemovitosti,

3. prodejem nějaké nemovitosti,

4. hypotečním úvěrem se zástavou kupované nemovitosti.

U bytů v družstevním vlastnictví bez možnosti převodu do osobního vlastnictví během roku přicházejí v úvahu pouze první tři možnosti. Financování koupě bytu čtvrtým ze zmíněných způsobů je možné pouze u bytů v osobním vlastnictví, u bytů v družstevním vlastnictví tak můžete postupovat pouze v případě, že je umožněn převod bytu do osobního vlastnictví během jednoho roku.

 

Plánujete-li nákup investiční nemovitosti, tj. kupujete ji s vyhlídkou toho, že ji hodláte pronajímat, bude pro vás výhodnější koupit byt na hypotéku i v případě, že máte k dispozici vlastní prostředky.

 

Při financování koupě bytu z prodeje vaší stávající nemovitosti je zapotřebí všechno správně načasovat. V tomto případě doporučuji obrátit se na zkušeného realitního makléře, který vám s tím poradí.

 

Rozhodli jste se, že byt pořídíte na hypotéku? Obraťte se na dobrého hypotečního makléře, který pro vás najde nejlepší nabídku na trhu a hlavně vás zbaví veškerých starostí.

 

Měl by to být právě hypoteční makléř, ne finanční poradce. Finanční poradci totiž zpravidla vyřizují jen několik hypoték ročně (zabývají se mimo to pojištěním, investováním apod.), a proto pro vás nebudou moct v bance vyjednat takové podmínky jako hypoteční makléř, který vyřizuje několik hypoték týdně.

 

Hypoteční makléř je úzce specializovaný a nebude vás tlačit do životních pojistek apod. Orientuje se v nabídkách všech bank a poradí vám, která banka má aktuálně nejlepší podmínky úvěru. Všechno za vás oběhá a navíc jsou jeho služby pro vás zcela zdarma, takže nic neztratíte, jen získáte.

 

Potřebujete-li kontakt na šikovného hypotečního makléře, stačí mi napsat na e-mail: albina.kashkarova@re-max.cz nebo zavolat na tel.: 774 849 270.

 

Než nějakou nabídku hypotečního úvěru vyberete, můžete se samozřejmě obrátit i na banku, u níž máte vedený běžný účet. Ale než se rozhodnete, žádné papíry nepodepisujte, i kdyby vám řekli, že jsou nezávazné.

 

V žádném případě nedoporučuji, abyste osobně obcházeli různé banky nebo vyplňovali nějaké formuláře on-line. Může to být totiž zaznamenáno v úvěrových registrech – a když se v registrech objeví několik takových žádostí od stejné osoby, stává se pro banky tento člověk nedůvěryhodným a pak má i nižší šanci, že mu hypotéku vůbec schválí.

 

Předpokládám, že nemusím zdůrazňovat, že nesmíte mít žádné záznamy v registrech dlužníků. Tomu předejdete tím, že budete veškeré faktury za telefon, internet apod., případně pokuty platit včas. Neberte si spotřebitelské úvěry na spotřebiče, dovolenou atd. Prostě dodržujte základní pravidla finanční gramotnosti.

 

Teprve po tom, co vám úvěr předběžně schválí, můžete začít hledat byt a domlouvat si termíny prohlídek.

 

Rád bych ocenil přístup a práci paní Kashkarové při sjednávání obchodu, kde mě zastupovala jako kupujícího. Za hlavní pozitivum bych označil její ochotu spolupracovat se mnou na všem, co jsem potřeboval, a tím pádem odvést kvalitní práci. Samozřejmostí bylo příjemné jednání, rychlost i velká snaha o dosažení pro mě co nejvýhodnějších podmínek. Já osobně také pracuji v obchodu (v jiném oboru než reality), a proto dokážu poznat a nesmírně ocenit kvalitní makléřku, kterou paní Kashkarova bezpochyby je. Paní Kashkarovou bych bez váhání doporučil komukoliv.

 

Petr Křiváček