Albina Kashkarova, realitní makléřka pro Prosek a okolí

REZERVOVÁNO DO 14 DNŮ. Byt 3+1 na prodej v přízemí. Vím, že spousta lidí má vůči bytům v přízemí předsudky. Prý je tam větší hluk, špína, zima, tma, žádné soukromí a nebezpečí vykradení. Ale nedá se to paušalizovat.

Tento byt

 • má těsnicí vchodové dveře, takže z chodby toho moc slyšet není. Nová plastová okna chrání před hlukem zvenčí. A když se okna otevřou, pak je jedno, jestli je to přízemí, nebo páté patro, ruch z ulice je slyšet stejně
 • nachází se trochu stranou od vstupních dveří do domu, proto vedle něj už špína není
 • má plovoucí podlahu s izolační vrstvou, a proto zima od nohou tu také není
 • je jednou stranou směrován na jihovýchod, proto je tu dopoledne dostatek světla a sluníčka. Ložnice jsou sice na severozápad a slunce tam moc nepobývá, ale podle mě je to spíše výhoda, zvlášť v létě
 • má žaluzie, a tím chrání soukromí svých majitelů

A nebezpečí vykradení? Myslím si, že ještě žádného zloděje patro nezastavilo. Navíc je Bílinská poměrně frekventovaná ulice, takže na svou špinavou práci nebude mít zloděj klid.  

Tolik k nevýhodám. A co výhody bytu, na které se nezmůže žádný jeho bratr z vyšších pater?

Představte si

 • výtah se porouchal a vy se zrovna vracíte z velkého nákupu, plné ruce tašek, dítě v kočárku, bydlíte v n-tém patře…
 • Jste v obývacím pokoji, děti kolem vás skáčou, dupou, pobíhají, vy se na ně sice usmíváte, ale hlavou se vám honí jenom jedna myšlenka, kdy se rozezní domovní zvonek a vy zase uvidíte naštvanou tvář svého souseda zdola…
 • Každý asi zažil situaci, kdy mu v bytě praskla nějaká hloupá hadice nebo protekla pračka a kvůli tomu vytopil sousedy. Pamatujete si, jak jste při tom cítili?
  Teď se vrátíme vzpomínkami na loňské léto. Jak často jste si stěžovali, že se v bytě nedá dýchat?
 • No a teď nejhorší možný scénář: otevřeli jste okno nebo dveře na lodžii a nechali jste své dítě, psa, kočku jenom na malou chvilku bez dozoru. Když se vrátíte do místnosti, vidíte, jak nebezpečně se z okna nebo přes zábradlí naklání… To by vás omyli!

Nic z toho se v bytě v přízemí nemůže stát.

A pokud jste začali o koupi bytu v přízemí uvažovat, jeden pro vás na Proseku mám: 3+1, 54 m2 plus zasklená lodžie, komora, přízemí, po celkové rekonstrukci, podlaha s izolací, zvukotěsné vchodové dveře, kuchyň a obývací pokoj na jihovýchod, takže se sluníčkem. Osobní vlastnictví, hypotéka je možná. Skvělá lokalita se vším, co k životu potřebujete, metro do 10 minut pěšky.

  

Máte-li zájem o prodej podobné nemovitosti, beze všeho mě můžete kontaktovat 774 849 270.

 

 

 

Paní Kashkarova je velmi profesionální, spolehlivá, vstřícná. Jejích služeb jsme využili již podruhé a byli jsme maximálně spokojeni.

 

Hana Gemrichová