Prosecký realitní magazín podzim 2017 - BydlimenaProseku.cz

Prosecký realitní magazín podzim 2017


 

Situace na realitním trhu

  1. Tradičně tvoří na Proseku největší nabídku bytů byty 3+kk a 3+1 – cca 20 nemovitostí. Nejméně bytů k prodeji se nabízí o velikosti 1+kk, 1+1, tj. 1–3 byty. Bytů 2+kk a 2+1 poslední dobou v nabídce přibylo, podstatnou většinu z nich tvoří byty v domech postaveným po roce 2000 – cca 10‒12 nemovitostí.

 

  1. Průměrné ceny za 1 m2 bytu* v panelových domech a novostavbách na Proseku byly v říjnu 2017 následující:

 

1+kk, 1+1

panel 85 000 Kč novostavba 80 000 Kč

2+kk, 2+1

panel 70 000 Kč novostavba 75 000 Kč

3+kk, 3+1

panel

58 000 Kč

novostavba

73 000 Kč

*Průměrné ceny, prosím, vždy berte s velkou rezervou: při jejich stanovení se nebere v potaz stav bytu a domu, ve kterém podlaží se byt nachází, zda má lodžii atd.

 

  1. V porovnání s minulým čtvrtletím pozorujeme nepatrné navýšení nabídkových cen bytů všech kategorií. Zároveň musíme konstatovat, že zájem kupujících už není, co býval ještě před rokem, což může být ovlivněno jak zpřísněním podmínek pro poskytnutí hypotečního úvěru, tak i masivní kampaní v médiích informující o tom, že se trh s realitami přehřívá. Předpovědět s jistotou, jakým směrem se bude trh s byty na Proseku vyvíjet dál, se zatím nedá. Každopádně platí pravidlo: na nic nečekejte. Pokud potřebujete prodat, prodávejte. Pokud potřebujete koupit a máte na to, kupujte. Pokud se potřebujete poradit, jsem tu pro Vás.

Chcete znát cenu svého bytu na Proseku?

Získejte kvalifikovaný odhad zdarma a nezávazně.

 

  1. Občas se objeví v nabídce byt, který inzeruje několik realitních kanceláří. Jedná se spíše o ojedinělé případy, z čehož mám samozřejmě radost. Těší mě, že prodávající pochopili, že když prodávat s realitní kanceláří, tak pouze s jednou. Jen si dávejte pozor na to, komu svou nemovitost do prodeje svěřujete. Zprostředkovatelskou smlouvu uzavírejte pouze na 1 měsíc s možností prodloužení. A žádné ústní dohody, všechno hezky písemně – smlouva s RK chrání nejenom realitního makléře, ale především Vás.

 

  1. Bohužel kvalita prezentací bytů na prodej se zatím nezlepšila: špatné fotografie, chybějící půdorys, bídný popis… A tady se vracíme k bodu 4: pečlivě si vybírejte realitního makléře. Kvalitní prezentace bytu + intenzivní marketing = rychlý prodej Vašeho bytu na Proseku za nejvyšší možnou cenu.

 

  1. Zvětšil se počet předražených nemovitostí. Proč realitní makléři nabízejí předražené nemovitosti, se můžete dočíst zde.

 

Příští magazín vyjde v lednu 2018. Předchozí vydání si můžete přečíst zde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *